Tara Sivec: Csokoládéimádók sorozat

by - március 08, 2020

Fülszöveg: 
Claire, ​a húszas éveiben járó, egyedülálló anyuka szeretne annyi pénzt összeszedni, hogy elindíthassa a saját vállalkozását, hogy a mocskos szájú, de (amikor alszik) imádnivaló kisfiának jobb életet biztosíthasson. Ezért kelletlenül beáll a legjobb barátnőjéhez, hogy segítsen szexuális játékszereket eladni.

Egyszer csak felbukkan a városban Carter, Claire hajdani egyéjszakás kalandja, aki örökre megváltoztatta az életét. És bár egyedülálló csokoládéillatán kívül semmire nem emlékeszik Claire-ből, a lány gondoskodik róla, hogy ezúttal mély nyomot hagyjon a fiúban.

Carter leplezetlen döbbenettel veszi tudomásul, hogy van egy négyéves kisfia, Claire pedig attól pánikol, hogy álmai férfija rögtön menekülőre fogja majd, látva a terhességről árulkodó jeleket a bőrén és a nullához közelítő hálószobai tapasztalatát. Ám semmi ilyen nem történik. Ketten együtt mindent megtesznek, hogy eljöjjön számukra az „örökkön örökké”.

Az élet olyan, amilyenné teszed. Ha a tiéd vodkából, csokiból és vibrátorokból áll… hát legyen!


Cím: Csábítások ​és csemegék (Csokoládéimádók 1.)
Szerző: Tara Sivec
Oldalszám: 376 oldal
Kiadó: Könyvmolyképző
Kötés: puhatáblás
ISBN: 9789633990513


VÉLEMÉNYEM:


Csábítások ​és csemegék 
(Csokoládéimádók 1.)

Próbáltam szeretni ezt a történetet az elejétől a végéig, de nem teljesen ment. Nekem az eleje kicsit unalmas volt, hosszúnak éreztem a felvezetést és már ott boncolgatott dolgokkal is kezdett picit az őrületbe kergetni az írónő. Zavart ez a sok káromkodás, ami az egész könyvet körbelengte, nem éreztem úgy, hogy mindig ténylegesen szükséges lett volna. Esélyesen fura lehet, de ennek ellenére is megszerettem a szereplőket. Remek társaság az övéké, a barátságuk irigylésre méltó.

Összességében viszont nem tudott megnyerni magának a könyv, hiába voltak olyan részei, amik mosolyt csaltak az arcomra, akkor is több volt benne az olyan rész, ami nem nyert meg magának. Kíváncsi leszek a folytatásokra, mert biztosan azokat is el fogom olvasni.


Életek ​és édességek (Csokoládéimádók 2.)

Az első része a könyvnek nem igazán nyerte el a tetszésemet, ennek köszönhetően félve vágtam bele ebbe a részbe, de ez szerintem jobb lett, mint az előző. Kedvencnek nem mondanám ezt a részt se, de jobban kikapcsolt és szórakoztatott, mint az első könyv.
Még mindig azt gondolom, hogy a barátságuk irigylésre méltó, ugyanakkor nagyon dilisek is a szereplők. Néha már a fejemet fogtam annak köszönhetően, hogy mennyire kendőzetlenül beszélgetnek olyan dolgokról, amiket az ember általában nem szokott nagydobra verni, ők még is úgy boncolgatják a dolgokat, mintha csak az időjárásról szólna a beszélgetés. Megannyi fura, szokatlan helyzetbe keverednek, hogy az már hihetetlen. Carter próbálkozásait imádtam, sokszor csalt mosolyt az arcomra a „bénázásaival”.
A szereplők többségét most még inkább megkedveltem, mint korábban és ebben a részben még a káromkodás se zavart igazán, mint a sorozat korábbi részében. Viszont most is van olyan része a könyvnek, amivel nem igazán nyert meg magának az írónő, de valahogy ezt se bánom. Egyszerre volt jó, ugyanakkor néha kiakasztó is ez a rész, de ennek ellenére is tudtam élvezni ezt a történetet. Remekül megmutatkozott az is, hogy néha mennyi minden múlik a kommunikáción és mennyi felesleges agyalástól kímélhetnénk meg magunkat, ha olykor inkább beszélnénk az illetővel, mintsem a saját gondolataink kergessenek az őrületbe. Az első rész után ez kellemes meglepetés volt, remélem a harmadik is az lesz.


Nyűgök ​és nyalánkságok (Csokoládéimádók 3.) 


Szerintem ez volt a legjobb rész. Semmi kétségem nincs, hogy ezek totálisan dilisek, de ennek ellenére is nagyon megszerettem őket a történet végére. Továbbra is hihetetlen, hogy mennyi fura, vicces helyzetbe képesek keveredni és történjen bármi, akkor is ott vannak egymásnak. Nem csak mint párok, de szerintem mint barátok is remekül illik rájuk, hogy zsák a foltját megtalálta és mindig számíthatnak a másikra legyen szó bármiről is.
Néha tényleg úgy kellett visszafojtanom a nevetésemet utazás közben, vagy éppen munka közben, hogy ne nézzenek furán rám az emberek. S amellett, hogy vicces és szórakoztató, megtalálható egy komolyabb téma is benne, ami szépen végigkíséri az egész történetet. Őszintén beszél arról, hogy miként hűlhet ki egy kapcsolat, és mennyire nem lehetetlenség újraéleszteni a tűzet két ember között. Nagyon kíváncsi voltam, hogy miként és mikor fog Drew is ráébredni a dolgokra, hogy találnak újra egymásra Jennyvel. Drew pólóit meg imádom, pontosan annyira lököttek, mint amennyire ő az.
Nagyon tetszett, ahogyan mindenki próbált segíteni nekik, de véleményem szerint remekül megjelenik az is, hogy kommunikáljunk egymással, mert igen is fontos része a párkapcsolatnak, a barátságnak. Ez mindig is fontos lesz az ember életében és megannyi felesleges stressztől tudnánk magunkat megkímélni, ha jobban kifejeznénk magunkat és nem pedig a csodára várnánk, hogy a másik kitalálja a gondolatainkat.


NÉHÁNY KEDVENC IDÉZET: 

„Lehet, hogy nagyon makacs voltam, de hát istenem, mégiscsak nő vagyok, és jogomban áll toporzékolni és elvárni, hogy ő jöjjön utánam, nem pedig fordítva.”

„Szerte a boltban muffinok és cukorkák bekeretezett képei és az üzletre vonatkozó jelmondatok álltak. Egy rózsaszínre és barnára festett fatáblán az állt, hogy „A pénz nem boldogít, de a pénzen vehetsz csokit, és az már közel áll a boldogsághoz.” Az ajtón lógó sárga és barna színű táblára az volt írva, hogy „A kiegyensúlyozott diéta azt jelenti, hogy mindkét kezedben tartasz egy sütit.””


You May Also Like

0 comments