Üzemeltető: Blogger.

Itt jártak:

  • Home
  • Előolvasás
    • Category
    • Category
    • Category
  • Magyar szerzők
  • Kedvencek
  • Szerzők listája
  • instagram
Fülszöveg: 
Ketterdam: nyüzsgő nemzetközi kereskedelmi csomópont, ahol jó pénzért minden megkapható, és ezt senki nem tudja jobban, mint Kaz Brekker, a kivételes tehetségű bűnöző. Kaz veszélyes küldetésre kap megbízást, és cserébe olyan gazdagságot kínálnak neki, ami legvadabb álmait is felülmúlja. Egyedül viszont képtelen sikerre vinni a vállalkozást…

Egy bosszúszomjas elítélt.

Egy szerencsejáték-függő mesterlövész.
Egy különleges múltú szökevény.

Egy Kísértet néven ismert kém.

Egy varázserejét a nyomornegyedben kamatoztató szívtörő.

Egy tolvaj, aki a leglehetetlenebb helyzetekből is kiszabadul.

Hat veszélyes törvényenkívüli és egy lehetetlen vállalkozás. Kaz csapata az egyetlen, ami megmentheti a világot a pusztulástól – ha előbb ki nem nyírják egymást.


Cím: Hat varjú (Hat varjú 1.) VP
Szerző: Leigh Bardugo
Kiadó: Könyvmolykepző kiadó
Oldalszám: 568 oldal
Megjelenés: 2018. december 04.
Kötés: Kartonált
ISBN: 9789634573951


VÉLEMÉNYEM:

Régóta a polcomon csücsült és itt volt már az ideje, hogy végre el is olvassam. Remek történet, kár lett volna kihagyni! Kicsit olyan érzés fogott el olvasás közben, mintha egy kandalló közelében kényelmesen bevackoltam volna magam és a tűzropogását csak a nagypapám hangja törte volna meg, miközben elmeséli ezt a hihetetlen és lenyűgöző történetet. Nem tudom miért is keltette bennem ezt az érzést a könyv, talán a stílusa miatt és amiatt, mert papám imádott történeteket mesélni, de az biztos, hogy nagyon élveztem és imádtam elveszni az írónő által megálmodott világban.

Nagyon szerettem, ahogyan a jelen történései közé elrejtette a múlt árnyait, aminek köszönhetően egyre inkább megismerhettük a szereplőket, a tetteik mögött megbúvó miérteket és azt is, hogy miként sodorta össze az élet. Gyönyörűen mutatja be a világot, amiben élnek, a leírásoknak köszönhetően magam előtt láttam nem csak az eseményeket, de a legapróbb részleteket is a helyszíneknek. Örültem annak, hogy olykor kisebb átfedések voltak az események és a szemszögek között, így még inkább megismerhettük azt, hogy ki mit is gondolt egy-egy adott helyzetről, pillanatról.
Hihetetlen helyzetekbe sodorták magukat, aminek köszönhetően sokszor izgultam, hogy mi is lesz velük és hogyan is fogják ezt megúszni. [pici spoiler]Megdöbbentő volt számomra az, ahogyan szép lassan kiderült, hogy minden összefüggött és jól felépített terv része volt, vagyis majdnem minden. [spoler vége] Olykor csak pislogtam, hogy ennyire még ők se lehetnek zseniálisak és hiszem azt, hogy olykor a tervük sikeressége abban rejlett, hogy nem mindenki ismerte a következő lépést, csak az, akinek muszáj volt tudnia. Még akkor is, ha nem tartottam mindig jó ötletnek, hogy Kaz ennyire „titkolódzott”, de az eredmény magáért beszél. Néha felmerült bennem az is, hogy miként is képesek ennyire bízni Kaz-ban és nem haragudni rá, viszont azt hiszem egészen egyszerű a válasz, mert ők egy család a maguk fura módján és Kaz remeg vezető volt a saját fura modorával. Ők egymásra számíthatnak, miközben különféle érzések kötik össze őket. Mondhatnánk azt is, hogy számkivetettek abban a társadalomban, de ezt nem érzem egészen igaznak rájuk nézve. Mindegyiküknek megvan a maga múltja, félelmei és álmai is. Szereplők nagyon emberiek, ami a tetteiket, gondolkodásukat illeti.

Nem tudnék egy kedvenc szereplőt kiemelni, mert mindegyikük fantasztikusan megálmodott, összetett, érdekes személy és a szívembe zártam őket egytől egyig. Mindenki másabb, de értékes személy. Élvezett volt elveszni a ki nem mondott gondolataik között is.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy miként fog folytatódni ez az „őrült” játszma, mert úgy érzem, hogy a mostani megmérettetés csak a kezdet volt és most jön csak az igazi megpróbáltatás számukra.

NÉHÁNY KEDVENC IDÉZET: 

„Nincs gyász. 
Nincs temetés.”

„A realitás azoknak való, akiknek nincs fantáziája (…)”

„A szív olyan, mint a nyílvessző, cél kell neki, amibe igazán beletalálhat.”

„–Lépésről lépésre.”

Fülszöveg: 
Megölték ​az anyámat. 

Elvették a mágiánkat. 

El akartak temetni bennünket. 

Itt az ideje a felkelésnek. 

Zélie Adebola még emlékszik arra az időre, amikor Orisa földje zsongott a mágiától. Égetők gyújtottak tüzet, Árasztók terelték a vizet, és Zélie anyja, aki Arató volt, a lelkeket idézte. 

Ám minden megváltozott azon az éjszakán, amikor eltűnt a varázslat. Saran király hatalomvágyból megölette a mágusokat, megfosztva Zélie-t az anyjától és a népét a reménytől.

A mágusok sötét bőrű, fehér hajú leszármazottait azóta is könyörtelenül elnyomják, de most lett okuk a reményre. Hála a király lányától, Amaritól megtudott titoknak, Zélie kap egy esélyt, hogy visszahozza Orisába a varázslatot, és felélessze a mágusok új nemzedékét. 

Ám tervének megvalósításában útját állja a kegyetlen trónörökös, Inan herceg, aki mindenáron be akarja fejezni, amit az apja elkezdett, és örökre el akarja tüntetni a mágiát.

Zélie, bátyja, Tzain és Amari együtt menekülnek Orisa félelmetes vidékein. Ám a legnagyobb veszélyt nem Inan vagy a zord vadon jelenti, hanem maga Zélie, akinek nehéz megtanulnia, miként fegyelmezze az erejét – és egyre erősebb vonzalmát egy ellenség iránt.


Cím: Vér és csont gyermekei
Szerző: Tomi Adeyemi
Kiadó: Maxim kiadó
Oldalszám: 510 oldal
Megjelenés: 2018.
Kötés: Ragasztott
ISBN: 9789632619712


VÉLEMÉNYEM:


A borítója egyedi és gyönyörű, a második részé pedig még szebb lesz. Majdnem kihagytam, de szerencsére végül még is elolvastam az online olvasótábornak köszönhetően. Ez a könyv egyszerűen fantasztikus!! 

Az írónő stílusa hihetetlenül gyönyörű, magam előtt láttam a legtöbb apró részletet is. Egy-két alap dolog, ami megszokott az ilyen regényeknél itt is megtalálható volt: a tragikus múlt, vagy a jelenben bekövetkező tragédiák hada, ami hatással van a szereplők viselkedésére, jellemére és a szerelmi szál is, de ennek ellenére is teljesen le tudott kötni. Él és lélegzik minden egyes sora, megannyi bonyodalom tarkítja az oldalakat, a végéről meg ne is beszéljünk. (Ha már tegnapra elkészült volna a második része, akkor is késő lenne, mert ez lenyűgöző. De angolul is sajnos csak decemberben jön a folytatás.) 

Nem csak a világot ábrázolja lehengerlően, hanem a szereplőit és a bennük dúló harcokat, érzéseket. Ahogyan a történet halad annál több apró darab kerül a helyére, miközben szép lassan a felszín alá pillanthattunk és kiderült, hogy ki milyen is valójában. Nagyon tetszett az, ahogyan kibontakozott a szereplők közötti kapcsolat is. Inan és Zélie közötti dolgot se éreztem elsietettnek, megvolt a maga szépsége annak is és sok minden rejlik már az első találkozásuktól kezdve a sorok között. 

A szereplőket nagyon megszerettem, annyira esendőek, emberiek voltak, hogy az valami hihetetlen. Gyönyörűen ábrázolta a vívódásaikat, azt, hogy kit milyen „démon” kísért és a világuk eseményei milyen bélyeget is nyomott rájuk. Mennyire nehéz olykor erősnek maradni, megbízni valakiben, vagy csak elfogadni a sors rendeltetését, önmagukat szeretni és elfogadni. Zélie egyszerre erős, megtört és olykor talán reményvesztett is, meg gyenge is, de ki ne lenne az? Mindenki megtörik, megbotlik, de ennek ellenére is talpra áll és megy tovább. Imádtam azt, hogy mennyi utat bejárt Inan is és annyira mesterien volt ábrázolva, ahogyan a „két oldal” között „bolyongott”, vagy éppen Zélie mellett még egy erős női karaktert kaptunk Amari személyében. Amari a szemünk előtt lel rá önmagára és válik azzá, akinek lennie kell. Csodálom őt mindazért, amin keresztül ment, a gondolkodásmódja pedig sokszor közel állt hozzám. Amit sajnálok, hogy Tzain szemszögéből még pár fejezetet se olvashattunk. Kíváncsi lettem volna rá, hogy ő miként élte meg a dolgokat, vagy mi is zajlott mélyen a felszín alatt. Remélem a következő könyvben kicsit jobban megismerhetjük őt is és nagyobb szerepet kap. A befejezésnek köszönhetően jó pár kérdés felmerült bennem, amire remélem hamarosan majd válaszokat is kaphatok, mert ez tényleg függővég lett, de ennek ellenére is csak ajánlani tudom! 

Ugyanakkor úgy érzem, hogy sok igazságot rejt a könyv, amit a mostani világra is könnyedén rá lehet vetíteni. (Pl: Mennyire hidegen tud hagyni másokat akár az ölés, milyen elvakultak lehetünk annak köszönhetően, hogy milyen környezetben élünk és milyen tanítást kapunk, vagy, akik hatalmon vannak azt hiszik bármit megtehetnek, mert ők a „királyok” és sok hasonló igazságokat rejt még a könyv). 

Szórakoztat, kikapcsol, de el is gondolkodtat. És már nagyon várom a következő részt, már most olvasnám legszívesebben. Alig tudom elhinni, hogy ez az első könyve az írónőnek. Még sok ilyet kérek! Nem is kérdés, hogy hatalmas kedvenc lett és pont jókor talált rám ez a könyv!

NÉHÁNY KEDVENC IDÉZET: 

„– Letapostál minket, hogy a vérünkön és a csontjainkon építsd fel a királyságodat. Ott tévedtél, amikor nem hagytál élni minket. Meg ott, amikor azt hitted, hogy sosem ütünk vissza! 
Inan lép egyet, az álla merev, a tekintete ugrál közöttünk. Saran szemében fellobban a düh. Hosszan, halkan nevet. 
– Tudod, mi az érdekes a fajtádban? Mindig a közepén kezditek a történetet. Mintha az apám nem küzdött volna a jogaitokért. Mintha nem ti égettétek volna meg elevenen a családomat, ti férgek. 
– Nem dönthetsz rabszolgaságba egy egész népet néhány lázadó miatt. 
Saran vicsorog. 
– Bármit megtehetsz, amit akarsz, ha te vagy a király.”

„Az igazság keserű ital. Végigperzseli, felmarja a torkom.”

„Elmerülök a törmelék és a szétrombolt otthonok közé. A sötétség megtisztít a kíntól, lehűti a haragot. 
Maradhatsz idelent, suttogja egy hang. Nem kell folytatnod ezt a harcot… 
Egy pillanatig fontolgatom a szavakat. Egyetlen esélyem a menekülésre. Ám amikor a tüdőm levegőre vágyik, megparancsolom a lábamnak, hogy mozogjon, vigyen vissza a megtört világba, amelyet ismerek. 
Nem számít, mennyire vágyom a békére, az isteneknek más terveik vannak.”

„– Ellenfeleitek kardot viselnek. Akkor miért oktatlak benneteket a bot művészetére? Felmondjuk a tanítást, amit Mama Agba újra és újra ismételtet velünk. 
 – Inkább kitér, mint bánt, inkább bánt, mint megnyomorít, inkább megnyomorít, mint megöl – a bot nem pusztít.”
Fülszöveg: 
Jason Kleyton a középiskola hírhedt nőcsábásza. Gazdag szülők gyermeke, jóképű, alig kell a kisujját mozdítania, hogy bármit is megkapjon. Katlyn Elyson elbűvölő, gyönyörű lány, aki Skywoodba költözik, és az első iskolai napon belefut Jasonbe. Mintha a sors vezérelné őket egymás felé. Semmit sem tudva a fiú múltjáról, Katlyn hamar a fiú bűvkörébe kerül. Nincs könnyű dolga, sok megpróbáltatással kell szembenéznie. Amikor a legboldogabb, egy váratlan esemény beárnyékolja a viszonyukat. Vajon a szerelmük elbír ekkora terhet?


Cím: Elveszetten
Szerző: Christine Anne Colman
Kiadó: Aposztróf Kiadó
Oldalszám: 184 oldal
Megjelenés: 2018. július 25.
Kötés: Ragasztott
ISBN: 9786155604768


VÉLEMÉNYEM:

„Annyira jó érzés szeretni, és szeretve lenni. Szavakkal le sem tudom írni az érzést.” 

Ez az idézet szerintem nagyon jól kifejezi az egész könyvet. Nagyon szerettem a könyvet, fantasztikusan megírt történet, amelyben a szereplők érzéseit az olvasó is könnyedén magáénak érezheti őket. Nem csak hétköznapi emberekről szól, hanem hétköznapi érzésekről is, amelyeket csodálatos módon tár az olvasó elé az írónő. Ki ne vágyna arra, hogy szeressék, vagy éppen a szerelemre? Szerelem, csalódás, összetört szív, álmok és megannyi érzés megtalálható ebben a rövidke történetben, mindamellett még humoros is. Sőt, sajnos most tényleg mondhatom azt is, hogy rövidke volt és szívesen olvastam volna még tovább is. Biztos vagyok abban, hogy egy-két helyen még tovább lehetett volna részletezni a dolgokat és a bővített kiadásban ez remélhetőleg meg is fog történni. 

Gyönyörűen megírt és nagyon olvastatja magát. Még ha olykor talán túlzottan is tökéletesnek tűnt a két főszereplő között lévő kapcsolat, akkor is azt tudom mondani, hogy lekötött. Remekül tárja az olvasó elé, hogy olykor igen is változni szeretnének az emberek, mert megéri, ahogyan küzdeni is és mindig lesznek olyanok, akiknek nem tetszik a boldogságunk. Nem kerülhetjük el azt se, hogy egy ilyen "úton" valamilyen módon el is bukjunk, de utána létezhet-e újabb esély? Ha a bizalom megsérül, akkor utána még létezhet-e bizalom? Ezekre is mind-mind választ kapunk és még ezenfelül is akadnak elgondolkodtató gondolatok a sorok közé rejtve. Ami még tetszett, hogy a barátság is fontos szerepet kapott, nem csak a szerelem. Nagyon kíváncsi voltam, hogy végül mi lesz az, amivel igazán összetöri a szívemet az írónő és sikerült is neki a végével. Szívem szakadt meg, hogy ez történt vele, még ha kisebb harc is dúl bennem, mert megértem és nem is, hogy Kathlyn miért is döntött úgy a történtekkel kapcsolatban. Nagyon szomorú voltam, hogy így ért véget az egész és pontosan emiatt vagyok kíváncsi a folytatásra, mert szeretném tudni, hogy mi is lesz velük. Miként képesek a sebek beforrni, miként fognak felülkerekedni a múltban szerzett sebeiken.  

Ha könnyed olvasmányra vágysz, ami kikapcsol, akkor ezt mindenképpen tudom ajánlani. Megér egy esélyt a könyv. Nagyon szerettem és már várom, hogy folytatást is olvashassam. 

NÉHÁNY KEDVENC IDÉZET: 

„Annyira jó érzés szeretni, és szeretve lenni. Szavakkal le sem tudom írni az érzést.”

„Mikor meghallja, hogy több mint háromszáz könyvet olvastam már, elkezd hüledezni. 
– Nem létezik, hogy több könyvet olvastál már, mint én! Azt hittem, nincs nálam nagyobb stréber! 
 Elnevetem magam.”

„Nem szeretem, ha bárkit is lenéznek a származása vagy az anyagi háttere miatt, ezért is segítem anyu munkáját a rászorulók intézetében.”

„(…) néha én is magányosnak, elveszettnek érzem magam, még akkor is, ha körülöttem nyüzsögnek az élő, eleven testek.”
Fülszöveg: 
Nahri ​sosem hitt a mágiában, de megvan a tehetsége hozzá: a 18. századi Kairó utcáin nem találni nála kiválóbb szélhámosnőt. Ám mindenkinél jobban tudja, hogy amivel a kenyerét keresi – tenyérjóslás, zár-szertartások, gyógyítás –, az egytől egyig szemfényvesztés, bűvészmutatvány, tanulható képesség. Eszköz arra a csodás célra, hogy kizsebelhesse az oszmán nemeseket.
De amikor Nahri véletlenül megidézi maga mellé Dárát, a hozzá hasonlóan dörzsölt és sötéten rejtélyes dzsinn harcost, akkor kénytelen elismerni, hogy a varázsvilág – melyről szentül hitte, hogy csupán a gyerekmesékben létezik – valódi. Mert Dára megoszt vele egy lélegzetelállító történetet: a tűz lényeitől hemzsegő forró, szélfútta sivatagon és a rejtélyes máridok nyughelyének otthont adó folyókon, az egykor szemkápráztató emberi világvárosok romjain és a hegyeken túl – ahol még az égben köröző ragadozó madarak sem azok, aminek látszanak – terül el Dévábád, a legendás bronzváros, melyhez Nahrit eltéphetetlen kötelék fűzi.
Dévábád bűbájokkal átitatott díszes bronzfalai és a hat dzsinntörzs kapui mögött régi ellentétek húzódnak. Amikor Nahri úgy dönt, hogy belép ebbe a világba, az érkezése egy évszázadok óta fortyogó háború kirobbanásával fenyeget. Nahri hamarosan kénytelen megtanulni, hogy az igazi hatalom kegyetlen és könyörtelen. Még a mágia sem védheti meg a nemesi intrikák veszélyes hálójától, és a legagyafúrtabb cselszövések is végzetes következményekkel járhatnak.

Az elsőkönyves S. A. Chakraborty különleges utazásra invitálja az olvasót a Bronzvárosban. Az elmúlt évek egyik legnépszerűbb fantasy debütálása elképesztő kaland egy olyan világban, amit egyhamar nem felejtünk el.


Cím: Bronzváros
Szerző: S. A. Chakraborty
Kiadó: Agave
Oldalszám: 518 oldal
Megjelenés: 2019. április 25.
Kötés: Keménytáblás
ISBN: 9789634194729


VÉLEMÉNYEM:

A borítója miatt figyeltem fel rá, ami gyönyörű és egészen egyedi, majd pedig a fülszöveggel teljesen megfogott. Kíváncsi voltam, hogy miként fogja bemutatni az arab mondavilágot, mivel színezi ki és teszi egyedivé a történetét. Nagyon tetszett, ahogyan az írónő bemutatta és elkezdett bevezetni az általa megálmodott világba. Remekül kitalált és szerintem eléggé összetett világot alkotott meg. Mesterien bánik a szavakkal, nem csak a borító lett igazán gyönyörű, hanem a leírásai is. 

Két szemszögből mutatja be a történetet, bár szerintem ez se teljesen igaz, hiszen olykor egy harmadik szemszög is megmutatkozik, még ha az által a múltat ismerhetjük, vagy legalábbis egy valakinek a múltját, hogy mi történt vele és mit látott egykoron. Nagyon szerettem Nahri és Dára cselekményét. Sőt, igazából Nahri szemszögéből szerettem leginkább a könyvet, általa megismerni azt a világot, amibe belecsöppent egyik pillanatról a másikra. Mondhatni egy önző lányról van szó, aki sokszor a saját érdekeit nézi, de emiatt nem tudtam hibáztatni tekintve a múltját, viszont véleményem szerint ő is formálódott a történet előrehaladtával, mégha nem is kell teljesen megváltoznia és nem is változott nagyot. Érdekes volt látni, hogy kivel milyen lesz a kapcsolata. Nahri és Dára között meglévő szikra nagyon jól eltalált volt, nem mondanám megszokott vagy tipikus romantikus szálnak, de ezt nem is bánom. Szerintem így sokkal jobb volt. Ali szemszöge sokszor nem tudott annyira lekötni és nem is teljesen értettem mindig, hogy miért van rá szükség, mert esélyesen másképpen is meglehetett volna ismerni az általa „bemutatott dolgokat”. Egy-egy pillanatban szimpatikusnak találtam, de valójában soha nem tudtam igazán megkedvelni. Sőt, kicsit gyengének és gyávának is tartom egy-egy döntése miatt. 

 A végével összetörte az írónő a szívemet, annak ellenére is, hogy számítottam hasonló dologra, még ha a kivitelezést pontosan nem is láttam magam előtt, hogy miként is fog megtörténni. Viszont olyan fordulat is történt a végén, amire egyáltalán nem számítottam és kíváncsi vagyok, hogy annak később lesz-e következménye, és ha igen, akkor miként mutatkozik meg. Sok remek csavar van a könyvben, de ennek ellenére se tudnám azt mondani, hogy kedvencem lett; tetszett és kíváncsi vagyok arra, hogy még mit fog kihozni ebből az írónő, hiszen megannyi dolog még csak most fog igazán kibontakozni és az utószó remek felvezető lett a következő részhez, illetve a lezárás is ezt sugallja, hogy bőven tartogat még meglepetést ez a világ.

NÉHÁNY KEDVENC IDÉZET: 

„Életre kelt legendák és esti mesék alkudoztak vénasszonyok módjára.”

„-Mutass egy világot, amelyben férfi és nő egyforma büntetésben részesül a szenvedélyért!”

„– Mostantól én sem érhetek hozzád. Itt senki nem érinthet, így ne is nyúlj az Afsinod felé. Még mindig kézvesztés a büntetése annak, ha valaki megérint egy Náhidát a Nagy Templomban. 
 – Sok szerencsét, ha Dárát erre ítélnék.”

„Nahri hitetlenkedve pillantott a hercegre. 
 – Csak nem félsz tőlem? 
 Amaz megborzongott. 
– Nem. De úgy tartják, ha egy férfi és nő magára marad egy zárt teremben, akkor az ördög a harmadik jelenlévő.”
Newer Posts
Older Posts

Itt is megtalálsz

Köszönöm a bizalmat! ♡

♡ Ruby Saw
♡ Ellyne /Elyn Vee N.
♡ Gaby Roney

AKTUÁLIS olvasmányok

Blog archívum

  • november (1)
  • szeptember (1)
  • július (1)
  • június (1)
  • március (7)
  • február (1)
  • január (1)
  • december (1)
  • november (1)
  • október (3)
  • augusztus (4)
  • július (7)
  • június (2)
  • május (3)
  • április (17)
  • március (3)
  • február (4)
  • január (3)
  • december (3)
  • augusztus (5)
  • július (4)
  • június (10)
FOLLOW ME @INSTAGRAM

Created with by beautytemplates