amerikai szerző;dark fantasy;dél-koreai szerző;fantasy;Geopen;Három sötét korona;ifjúsági;kaland;Kendare Blake;mágia;magyar nyelvű;női főszereplő;regény;sorozat része;testvérek;
Kendare Blake: Három sötét korona (Három sötét korona 1.)
A titokzatos Fennbirn szigetén minden nemzedékben hármasikrek születnek: három lehetséges királynő. Mindhárom a korona egyenrangú örököse és egy-egy különleges képesség birtokosa. Mirabella őselembájoló, tüzet szít, villámokat szór és szélvihart támaszt. Katharine méregbájoló, a leghalálosabb mérgeknek is ellenáll. Arszinoé természetbájoló, rügyet fakaszt és oroszlánokat szelídít meg.
De királynővé válni nem csupán származás kérdése. A sziget hagyományainak értelmében a nővéreknek meg kell harcolniuk a győzelemért. Az ikrek tizenhatodik születésnapján kezdetét veszi a végső csata, és az életben maradt testvér elnyeri a koronát. Csakhogy semmi sem ilyen egyszerű. Katharine a leggyengébb mérgektől is rosszul van, Arszinoé egy árva gyomnövényt sem képes szárba szökkenteni. A két nővér trükkök és sötét mágia segítségével igyekszik eltitkolni gyengeségét a sziget népe és a nyerésre álló Mirabella előtt. Fondorlatos szövetkezés, aljas árulás és gyilkos bosszúvágy kíséri vetélkedésüket.
Vajon melyikük nyeri el a koronát? A legerősebb… vagy a legálnokabb?
Kendare Blake a Vérbeöltözött Anna és a Rémálmok lánya után négykötetes dark fantasy sorozatának első kötetével jelentkezik újra magyar nyelven.
Előkészületben a sorozat 2. könyve: A sötét trón
Cím: Három sötét korona (Három sötét korona 1.)
Szerző: Kendare Blake
Oldalszám: 304 oldal
Kiadó: Geopen
Kötés: puhatáblás ISBN: 9789635160143
VÉLEMÉNYEM:
Eleinte nem voltam kibékülve a könyvvel, unalmasnak találtam és nem nagyon kötött le, de mivel a fülszövege kecsegtető volt, ezért nem adtam fel. Kb. 100 oldaltól kezdett számomra érdekessé válni és tudott egyre inkább megnyerni magának. Természetesen utána is volt olyan rész, amit inkább tölteléknek éreztem, mintsem azt, hogy tényleg szükség lett volna rá, de minél inkább fogytak a lapok, annál inkább váltam „rabjává” ennek a mágiával átitatott történetnek.
Az elképzelés és a megálmodott világ nagyon jó, de ezt a részt inkább felvezetőnek érzem. Remélem, hogy a többi rész izgalmasabb lesz.
A királynőket igazából mind egytől egyig megszerettem. Hasonlítanak egymásra, meg nem is, de szerintem sok múlott azon is, hogy kinek hol kellett felnőnie és miként viselkedtek velük. Jelenleg még nem érzem teljesen azt, hogy ők annyira veszélyesek lennének, de egyiküket se tudom hibáztatni a kialakult helyzetért. Kicsit olyan, mintha még csak most kezdenék igazán megtalálni a saját hangjukat és kiállni azért, amit akarnak. Részben mindegyikük bábok voltak és érdekes volt látni azt, hogy kinek még is milyen segítője akad, ki az, akire igazán számíthat. Kik voltak azok a szereplők, akik a kalitkájukban való élést kicsit könnyebbé tette, vagy mennyi mindenre képesek voltak a védelmükért és a sikerükért cserébe.
Pietyr volt számomra a legmegosztóbb szereplő, mert a tettét még nem tudom hova tenni. Kettősséget érzek vele kapcsolatban és még nem teljesen tudom megfejteni azt, hogy a sejtéseim közül melyik igazolódik be, hogy miért is tette azt, amit. S itt említeném meg azt is, hogy szerintem attól is remek ez a regény, hogy vannak olyan szereplők, akikkel együtt tudunk érezni és vannak olyanok, akiket egyáltalán nem tudunk szeretni. Szeretem ezt a kettősséget, amikor mind a két oldalt erősítik a szereplők, vagy azt, amikor kicsit kifürkészhetetlenek és nem tudhatjuk, hogy mi is lesz a következő lépés, mit rejt a felszín.
[spoiler]Viszont van egy dolog, amit nem tudok megérteni. Hogy-hogy ennyi év elteltével se merült fel senkiben az, hogy netalán esetleg van olyan a lányok között, akit nem jól fogadtak be és emiatt nincs meg az az erő, amit várnak? Számomra ez fura, hogy inkább bizakodtak hátha később jelenik meg, mintsem felmerüljön a másik lehetőség.[/spoiler]
Összességében tetszett, várom a folytatást is. Kíváncsi vagyok, hogy mit hoz ki ebből még az írónő, hiszen remek alapot teremtett meg hozzá.
NÉHÁNY KEDVENC IDÉZET:
„– Nem lenne jobb, ha már előtte megszeretne? – kérdezi Pietyr. – Úgy gondolom, mindenki erre vágyik – hogy önmagáért szeressék, nem a tisztségért, amit betölt.”
„"– Mit szólsz ehhez a selyemhez? – javasolja Arszinoénak az egyik ruhakölteményt Joseph.
– Selyem, selyem – dünnyögi Arszinoé –, pofádat beverem."”
– Selyem, selyem – dünnyögi Arszinoé –, pofádat beverem."”
– „Megfizetnek ezért – sziszegte Arszinoé. – Vérbe fagyba fognak sikoltoni mind.”
0 comments