Rachael Lippincott – Mikki Daughtry – Tobias Iaconis: Két lépés távolság

by - június 09, 2019

Fülszöveg: 
Szerethetsz valakit, akihez sosem érhetsz hozzá? 

Stella Grant élete minden pillanatát pontosan megtervezi. Cisztás fibrózissal küzd, és egyedül egy új tüdő adhatna neki egy kicsit hosszabb, könnyebb életet. Mindig szigorúan három lépés távolságot kell tartania más betegektől, és ő nem olyan, aki kockáztatni merne. Egészen addig, amíg be nem toppan az életébe a vad Will Newman, akinek rakoncátlan tincseitől és csodás kék szemétől Stella gyomra azonnal szaltózni kezd. Azonban a fiú éppen az, akitől a lánynak mindenképp távol kéne tartania magát, hiszen már a lehelete is életveszélyes lehet a számára. De mi van, ha a szívük és zsigeri vágyódásuk egyre közelebb húzza őket egymáshoz? Ha csak egy kicsit lefaraghatnának a távolságból… Vajon két lépés tényleg olyan veszélyes lenne, ha egyszer csak így nem törik össze a szívük?

Cím: Két lépés távolság (Filmes kiadás)
Szerző: Rachael Lippincott, Mikki Daughtry, Tobias Iaconis
Kiadó: Maxim Könyvkiadó
Sorozat: Dream válogatás
Oldalszám: 304 oldal
Megjelenés: 2019. május 03.
Kötés: Kartonborított, ragasztott
ISBN: 9789634990635
Méret: 210 mm x 135 mm x 20 mm


VÉLEMÉNYEM:

Még májusban olvastam ezt a könyvet és nem véletlenül lett az egyik kedvencem is, illetve dobogós is abban a hónapban. Ez a könyv egyszerre csalt reményt, boldogságot, szeretet a szívembe, ugyanakkor bele is mélyesztette karmait, hogy apró darabokra tépje szét. Tudtam, hogy nem „egyszerű” témát dolgoz fel a könyv, de akkor is letaglózott maga a betegség, amivel a szereplőknek kellett szembenézniük és fáj belegondolni abba, hogy mennyien küzdenek nap mint nap cisztás fibrózissal. Bármennyire is fájdalmas volt olykor olvasni a történetet, attól még gyönyörűen írta le magát a betegséget és még inkább az olvasó elé tárta azt, hogy mivel is kell nap, mint nap megküzdeniük az ebben szenvedő betegeknek. Olyan is könnyedén megértheti, aki nem találkozik ezzel nap, mint nap, vagy eddig nem igazán hallott magáról a betegségről. Olykor mosolyogtam, átéreztem az örömüket, míg máskor a zsebkendőért kellett nyúlnom, mert nem tudtam a könnyeimet elrejteni. Idejét se tudom, hogy mikor sírtam legutóbb egy könyvön, de ennél a könyvnél nagyon nem tudtam visszatartani a könnyeimet. Csodálatos egy könyv és igazán fontos dologra hívja fel a figyelmet, amiről szerintem sokan nem tudnak, vagy legalábbis nem „ennyire részletesen” ismerik a tüneteket. A könyv képes volt újat mutatni, emiatt is képes még inkább hatni az ember érzéseire és rendesen fejbe tudja vágni az embert: „Ideje, hogy élj és élvezd minden pillanatát az életednek!”. Részben nekem ezt suttogta a könyv, ahogyan azt is, hogy ne félj szeretni, mert csodálatos dolog a reménnyel egyetemben. És olykor áldozatot kell hoznunk azért, akit szeretünk. És a veszteség fájdalmas, de túlélhető, akit pedig elveszítettünk örökre velünk fog maradni. Szereplők nagyon fiatalok, még is annyi mindenen kell keresztül menniük, de képesek erősek maradni, mosolyogni és meglátni a jót. Sőt, olykor saját maguk elé helyezni a szeretteiket és azon lenni, hogy minél inkább megóvják őket. Sokat tanulhatna az emberiség tőlük, én legalábbis biztosan. Még ennyi hét elteltével is nehéz írni róla, nehéz kifejezni mind azt az érzést, amit életre keltett bennem. Az biztos, hogy még sokáig velem fog maradni a könyv, hiszen az utolsó lapokat követően megannyi gondolat cikázik még mindig a fejemben. Alig várom, hogy a filmet is megnézzem, remélem, hogy hasonlóan jó lesz, mint a könyv.

NÉHÁNY KEDVENC IDÉZET: 

„De soha nem tehetem meg. 
 A távolság köztünk sosem fog megszűnni vagy változni. 
 Három lépés mindörökké.”

„Elegem van abból, hogy anélkül élek, hogy tényleg élnék.”

„– (…) Ne arra gondolj, amit elvesztesz! Arra gondolj, mennyit kell még kapnod az élettől!”

„Most először érzem a köztünk lévő három lépés minden centijét, minden milliméterét. Szorosabban magamra húzom a pulcsimat, és félrenézek a nagy rakás jógamatracra a sarokban. Próbálok nem törődni azzal a ténnyel, hogy ez a távolság…örökre ott marad.”

You May Also Like

0 comments